Алла Касянюк: «Щоб гарно виглядати необхідно тренуватися і правильно харчуватися»

Багаторазова призерка з бодіфітнесу Алла Касянюк: «Щоб гарно виглядати необхідно тренуватися і правильно харчуватися».

Про атлетизм як напрям фізичного виховання автор цих рядків дізнався зі шкільних років. Саме тоді в моєму улюбленому журналі «Старт» була рубрика присвячена зіркам вітчизняного та світового атлетизму. Пам’ятаю, що на шпальтах трьох підряд номерів цього журналу розміщувалися матеріали про видатного американського актора та культуриста Арнольда Шварценеггера.

Втім, в 1994 році «Старт» перестав виходити, а тема атлетизму в періодичній спортивній пресі майже не висвітлювалося. Хоча розвиток атлетизму не зупинився. Багато відомих українських спортсменів брали участь і здобували нагороди на вітчизняних та європейських змаганнях.

Однією із таких спортсменок є Алла Касянюк із Київщини. Алла – непересічна особистість в українському спорті, має звання Майстер Спорту України. Чого вартий тільки перелік її вітчизняних та міжнародних нагород: чемпіонка та призерка Чемпіонату України (2005); призерка України (2006-2008); чемпіонка України в номінації «фітнес» (2009); фіналістка Відкритого кубку України та призерка конкурсу «Фітнес-Бомба» в номінації «бодіфітнес» (2011); призерка Чемпіонату України «Фітнес-Бомба 3» (2012); призерка Кубка Києва та володарка Кубка України з бодибілдингу та фітнесу (2013); фіналістка Міжнародних змагань в номінації «бодіфітнес» в Іспанії (2013); призерка Відкритого Кубка України з паверліфтингу (2016); срібна призерка Чемпіонату Європи з паверліфтингу (2017).

Сьогодні, дорогі читачі, представляю до Вашої уваги моє інтерв’ю з нею.

– Алло, переглядаючи перелік Ваших здобутків, побачив неймовірно велику кількість нагород. Знаю, що за всіма стоїть не один місяць і навіть не один рік виснажливих тренувань. Розпочинали Ви свій спортивний шлях в легкій атлетиці, а саме в бігу на 400 м. Скажіть, що саме спонукало Вас до занять спортом?

– В дитинстві від старших товаришів часто доводилося чути багато цікавих історій про видатних українських спортсменів, серед яких найбільше мені подобалися розповіді про Володимира Куца – дворазового Олімпійського чемпіона. В старших класах школи ознайомилася із його спортивним життям, що і вплинуло на мій вибір. В юнацькі роки захоплювалася виступами українських атлетів – стрибунів з жердиною Сергія Бубки та Анжели Балахонової, стрибунки в довжину Інеси Кравець, бігунки на 100 та 200 м. Жанни Пінтусевич-Блок.

– А зараз цікавитеся сучасним легкоатлетичним життям ?

– Так із великим задоволенням слідкую за виступами сучасних українських атлетів, а саме стрибунок у висоту Ярослави Магучіх, Юлії Левченко та Ірини Геращенко. Серед зарубіжних атлетів найбільше мені імпонує нідерландська бігунка на 200 та 400 м – Фемке Бол, яку в 2023 році визнано найкращою спортсменкою Європи за версією Європейської асоціації легкої атлетики.

– Також Ви тривалий час займалися таким видом мистецтва як акробатика. Розкажіть читачам про цей вид спорту ?

– Так біговими тренуваннями я займалася на київському стадіоні «Спартак», після закінчення яких, ішла на заняття із акробатики. Акробатика – вид спортивного мистецтва, елементи якого, можна найчастіше побачити в цирковому мистецтві та в спортивній гімнастиці. Особисто мені подобалися вправи на гнучкість та хореографічні елементи. На цих заняттях я познайомилася з багатьма цікавими людьми, які в подальшому стали моїми друзями. Зі мною займалася видатна тренерка – Галина Синявська, яка виховала цілу плеяду Чемпіонів Європи.

– Травми часто дошкуляли ?

– Звісно, дошкуляли… Як же без них, але попри різні неприємні перешкоди, я впевнено ішла до своєї мети.

– Серед переліку нагород найбільше у Вас досягнень у «бодіфітнесі», що це такий за напрям у фізичному вихованні ?

– «Бодіфітнес» – це різновид фітнесу, який став популярний з кінця минулого століття, і є він чимось середнім між бодибілдингом і фітнесом. У нього немає мети створювати потужні м’язи з максимально рельєфною мускулатурою. Головний результат бодіфітнесу – гармонійно розвинене тіло, яке виглядає спортивно і водночас естетично. Це чисто жіночий фітнес, який допомагає придбати красиву фігуру, надавши їй виразних форм. У фітнес і бодіфітнес я прийшла після того, як отримала травму ахіллового сухожилля у легкій атлетиці. Бог обдарував мене добрими генетичними даними, витривалістю та працелюбством, до того ж я дуже дисциплінована спортсменка. Легка атлетика дала мені гарну базову підготовку, але старатися потрібно в будь-якому виді спорту. Мені було до вподоби займатися в тренажерному залі, я дотримувалася режиму правильного харчування і побачила як змінюється моє тіло. Саме так я і досягла своєї цілі. Спочатку я виборювала нагороди у фітнесі, а згодом і в бодіфітнесі.

– Бодибілдинг, такий вид спорту де багато атлетів задля перемоги застосовують анаболіки та стероїди. Скажіть, будь-ласка, чи впливають вони на здоров’я ?

– Я скажу так, Олександре, якщо людина не має цілі, не може її реалізувати, не займається в спортивному залі, або шукає якісь інші відмовки, то ніякі стероїди та анаболіки не допоможуть.

Звісно, багато спортсменів бажають отримати нагороди тут і зараз, застосовуючи, при цьому мінімальні зусилля. Саме це і спонукає їх до вживання цих препаратів, які несуть шкоду як чоловічому, так і жіночому здоров’ю. Мені відомо декілька випадків, коли спортсмени, які застосовували стероїди, не доживши до 50-ти років відійшли в кращі світи.

– Багато читачів нашої інтернет-газети, бажає схуднути, що б Ви їм порадили ?

– Все дуже просто. Для того, щоб гарно виглядати необхідно почати тренуватися і правильно харчуватися. Також необхідно дотримуватися чотирьох принципів: 1. Ціль. 2. Дисципліна. 3. Самоорганізованість. 4. Критичне ставлення до самого себе.

– Останнім часом Ви займаєтеся паверліфтингом і маєте європейські нагороди ? Розкажіть читачам про це ?

– Загалом, паверліфтинг передбачає змагання у трьох вправах: присідання зі штангою на плечах, жим штанги лежачи на горизонтальній лаві і тяга штанги – які в сумі й визначають кваліфікацію спортсмена.

Цим видом спорту почала займатися після бодіфітнесу. Три рази виступала на змаганнях в жимі лежачи. Як і в легкій атлетиці спортсмен має три спроби. Взяв вагу – молодець, чемпіон. Не вдалося – нічого страшного. Головне зробити правильні висновки і йти до поставленої цілі.

– І цей надскладний вид спорту Ви впевнено освоїли. Скажіть у вільний від спорту час чим займаєтеся ?

– Люблю читати історичні романи про добу козаччини. Нещодавно прочитала роман видатного українського письменника Павла Загребельного «Роксолана». Деякі епізоди порівнюю з епізодами сучасного турецького серіалу. Хоча мені ближче український варіант за мотивами повісті Осипа Назарука. Саме в ньому зіграли видатні українські актори: Ольга Сумська, Анатолій Хостікоєв, Лесь Сердюк, Костянтин Степанков. Раїса Недашківська.

Наразі вивчаю іноземні мови, займаюся плаванням, люблю кататися на човні.

– І наостанок. Які плани на майбутнє ?

– Наразі я працюю тренером, також тренуюся і сама. Найголовніше для мене – це вміння долати всі труднощі і досягати поставленої мети – ось моє життєве кредо!

– Дякую за розмову!

Спілкувався Олександр Молибога, спеціально для видання speckor.net

Світлини надані Аллою Касянюк

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте